10 paslapčių, kurios paspartins medžiagų apykaitą

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria mūsų klientai – tai sulėtėjusi medžiagų apykaita. Ją paspartins LPG® procedūros ir straipsnyje įvardinti būdai, kuriuos galite lengvai įtraukti į savo kasdienybę.

1. Nuolatinis judėjimas

Metabolizmą paskatina nuolatinis judėjimas. Tam visuomet galite atrasti galimybių, tereikia noro. Pavyzdžiui, darbuojantis biure kas valandą būtinai pakilkite nuo savo stalo, prasieikite, tualete atlikite keletą pritūpimų ar pan. Pietų pertrauka – puikus laikas trumpam prasiėjimui. Jei visgi darbo dienos metu tam laiko neatsiranda, bent jau vakare atraskite galimybių pabūti gamtoje ir nueiti 10 tūkst. žingsnių. Idealiausia kaitalioti greitą tempą su lėtesniu. Kad ir kokie esate pavargę, pajusite, jog po tokio prasiėjimo atsiranda antras kvėpavimas.

2. Vanduo, vanduo, vanduo

Jeigu norite paspartinti metabolizmą, gerkite vandenį. Pajutote alkį? Pirmiausia atsigerkite vandens – kuriam laikui pajusite sotumo jausmą ir išsigelbėsite nuo nereikalingo užkandžiavimo. Yra įrodyta, kad vanduo taip pat padeda greičiau sudeginti suvartotas kalorijas. Tokiu paprastu būdu galite paspartinti medžiagų apykaitą net apie 30 proc. Tai dar vienas argumentas nepamiršti gerti vandens!

3. Omega-3 svarba

Tikriausiai žinote, kad Omega-3 riebiosios rūgštys yra itin svarbios normaliam ląstelių funkcionavimui. Jos padeda sureguliuoti cukraus lygį kraujyje, apsaugoti širdį ir, žinoma, pagreitinti metabolizmą. Dėl to į savo kasdienį racioną verta įtraukti daugiau riebios žuvies (lašišos, tuno), graikinių riešutų, tamsiai žalių lapinių daržovių. Alternatyva gali tapti ir tiesiog žuvies taukų gėrimas.

4. Sąmoningas maisto ruošimas

Metabolizmui svarbi kiekviena kasdienio gyvenimo smulkmena. Viena iš jų, pavyzdžiui – su kokiu aliejumi gaminate maistą namuose? Rapsų ir alyvuogių aliejus yra sveikos alternatyvos, kurios taip pat pagerins ir gaminamo maisto skonį.

5. Žalioji arbata

Ši arbata tonizuoja, skatina greitesnį maisto virškinimą. Taip yra dėl to, kad žaliojoje arbatoje yra randamas natūralus stimuliatorius tiaminas. Jo pagalba yra skaidomi ne tik poodiniai riebalai, bet ir tie, kurie kaupiasi aplink vidinius organus.

6. Streso valdymas

Tai dažniausiai vienas sunkiausiai įgyvendinamų dalykų. Tačiau ir tai gali tapti įmanoma. Jei pastebite, kad jaudinatės ar susinervinote, keletą minučių giliai ir lėtai pakvėpuokite. Stenkitės kuo detaliau susiplanuoti dienotvarkę, į ja įtraukiant net galimą laiką nenumatytiems planams. Ir bent valandą laiko skirkite sau. Tai gali būti nuo jogos ar kito sporto užsiėmimo iki tiesiog laiko su knyga ar susitikimais su draugais. Svarbiausia, kad tai padėtų bent trumpam atitrūkti nuo kasdienių problemų.

7. Dienos pradžia su pusryčiais

Pastovų svorį pavyksta išlaikyti tiems, kurie atranda laiko pusryčiams kiekvieną dieną. Juos susiplanuoti gali kiekvienas, o privalumai yra nenuginčijami: kūnas degina kalorijas virškindamas maistą ir jį pasisavindamas; pusryčiai suteikia energijos, o būdami aktyvesni sueikvosite daugiau kalorijų; pasieksite geresnių rezultatų sportuodami.

8. Aštrūs prieskoniai

Garstyčios, čili pipirai, salsa ir kt. aštrūs pagardai pagreitina metabolizmą. Poveikis išlieka net praėjus kelioms valandoms po valgymo. Į maisto racioną taip pat verta įtraukti ir cinamoną. Jis mažina cukraus, skatinančio riebalų kaupimąsi, kiekį kraujyje.

9. Metabolizmą skatinantys produktai

Ananasai, apelsinai, imbieras, greipfrutai, papajos, obuoliai, kriaušės – tai tik dalis produktų, kuriuos verta įtraukti į savo mitybą.

Daugiau tokių produktų rasite ČIA

10. Reguliarus miegas

Suaugusiam žmogui būtina per parą miegoti bent 7-8 valandas. Kodėl? Miego trūkumas gali pabloginti jūsų protinio darbo rezultatus, padidėja tikimybė susirgti įvairiomis uždegiminėmis, širdies ligomis, gali susilpnėti imuninė sistema, išsibalansuoti hormonų veikla ir, deja, bet galite priaugti ir svorio.

Plačiau apie tai skaitykite ČIA

Tikimės, kad šie patarimai Jums buvo naudingi!