Gera kava namuose: ką reikia žinoti renkantis pusiau automatinį kavos aparatą?

Pristatome ekspertų patarimus norintiems išsirinkti tinkamiausią pusiau automatinį espreso kavos aparatą namams. Pradžioje apžvelgsime kavos aparato korpusą ir jo ypatumus, vėliau – detales, lemiančias gaminamos kavos skonį bei kvapą.

Geriausi kavos aparatai

Apžvalgą pradėsime išsklaidydami klaidingus mitus, susijusius su kavos aparato korpuso dizainu bei jo detalėmis. Metalinis pusiau automatinio kavos aparato korpusas tarnaus ilgiau nei plastikinis, tačiau jei renkatės pirmąjį kavos aparatą, visai nebūtina investuoti begalės pinigų tam, kad galėtumėte džiaugtis gardžia kava namuose. Aparato korpusas kavos kokybei įtakos nedaro, todėl rekomenduojame pradėti kelionę kavos pažinime nuo pigesnio, plastikinio korpuso kavos aparato. Vienas geriausių ekonomiškų plastikinio korpuso kavos aparatų „Solis Perfetta“ tikrai nustebins kavos skoniu! Tačiau jei galite sau leisti rinktis iš prabangesnių kavos aparatų, „Rocket Espresso Appartamento“ yra stebuklingas kavos aparatas ieškantiems išskirtinio stiliaus, dizaino ir kokybės.

Dažna pradedančiųjų klaida – „viskas viename“ kavos aparatas, kuris gali susmulkinti kavos pupeles ir gaminti kavą. Pagrindinis tokio pasirinkimo trūkumas – viena nuo kitos priklausomos dalys, kurios negali būti lengvai keičiamos. Tai reiškia, kad jei po pusmečio norėsite atnaujinti kavamalę, turėsite keisti visą aparatą, arba investuoti dar daugiau į atskirą, naują kavamalę. Todėl siūlome gerai pagalvoti apie „viskas viename“ kavos aparato įsigijimą.

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į kelis esminius kavos aparato korpuso elementus: valdiklius, garo sistemą, kavos aparato filtrą bei laikymo rankeną ir slėgio matuoklį.

Valdymo sistema

Pusiau automatiniuose kavos aparatuose galimos labai įvairios valdymo sistemos, kurias sudaro įvairūs mygtukai, rankenėlės, svirtys ir dar daugiau. Prieš perkant pirmąjį kavos aparatą rekomenduojame išsiaiškinti, kokią funkciją kiekvienas valdiklis atlieka. Vieni kavos aparatai suteiks Jums daugiau kontrolės kavos darymo procese. Pavyzdžiui, mygtukais pagrįsta vartotojo sąsaja gali apimti keletą skirtingų presų ir laikiklių, leidžiančių kontroliuoti vandens srautą. Tačiau svarbiausia, kad suprastumėte kaip naudotis tokiu aparatu, o valdymo sistema nebūtų per daug sudėtinga pradedantiesiems kavos entuziastams.

Garo sistema

Garo sistema yra begalo svarbi, norint paruošti išskirtinio skonio kavą. Visų pirma, rekomenduojame rinktis kavos aparatą su karšto vandens funkcija. Sekantis patarimas būtų rinktis ne klasikinį pieno putų plakiklį, tradiciškai vadinamą „Panarello“, o tokį, kuris suteiks daugiau kontrolės plakant pieno putas. Išmani garo sistema tikrai nėra būtina!

Filtrai ir matuokliai

Vienas iš svarbiausių dalykų kavos aparate – filtras. Paprastesni kavos aparatai tiesiog tiekia karštą vandenį į filtrą, kuriame yra malta kava. Tuo tarpu pažangesni kavos aparatai vandenį kaitina, tačiau neleidžia pasiekti virimo temperatūros. Taip kavos gaminimo metu yra užtikrinama pastovi vandens temperatūra.

Toliau pakalbėkime apie manometrus. Daugelis naujų kavos aparatų entuziastų mano, kad manometrai yra raktas mokantis valdyti slėgį kavos gamybos procese. Tačiau kartais manometras gali pakišti koją, norint suprasti esminius kavos gaminimo proceso pagrindus. Daugelis naujų vartotojų mano, kad nepavykus pagaminti skanios kavos, kažkas yra negerai su jų kavos aparatu, nes matuoklis elgiasi ne taip, kaip jie tikėjosi. Užuot persekiojus konkrečią matuoklio padėtį, daug svarbiau laikytis skonio rodiklių. Jei perpratus manometrą vis tiek nepavyksta pagaminti tobulo kavos puodelio, problema gali slėptis kavamalėje. Per stambiai sumaltos pupelės neatskleis tikrojo kavos skonio.

Atsižvelgdami į visa tai, manome, kad geriausia, ką galite padaryti prieš įsigydami pirmąjį kavos aparatą, tai įsitikinti, kad suprantate, kokių funkcijų tikitės. Teisingo pasirinkimo nėra, nes kavos aparatai yra labai įvairūs bei pritaikyti skirtingiems skoniams ir patyrimo lygiams, tad rinkitės tai, kas Jums prie širdies.