Kalorijas geriausiai deginantys užsiėmimai

Norėdami pagerinti LPG® procedūrų rezultatus, neprivalote kasdien lieti devinto prakaito sporto klube, jei ten eiti jūsų visai netraukia. Nors sportuoti sporto klube tikrai naudinga, ne visiems tai patinka ir tinka, tad štai dar keli būdai, kaip galite sudeginti nereikalingas kalorijas!

Plaukimas. Per 1 val. sudeginate 500-800 kcal
Neabejotinas plaukimo privalumas – plaukdami neapkraunate raumenų, o kalorijos dega. Vis dėlto, kalorijas sparčiai tirpdo būtent intensyvesnis plaukimas baseine, o linksmi žaidimai vandens telkiniuose vasarą ir lieka žaidimais.

Bėgimas. Per 1 val. sudeginate 700-1500 kcal
Išlėkę pabėgioti nesunkiai deginsite kalorijas. Nereikia persistengti – lengvas, bet ilgokas pabėgiojimas itin naudingas jūsų širdies ir kraujagyslių sistemai. Nepervarkite, o prieš šokdami į bėgimo batelius, nepamirškite apšilti. Sveika ir naudinga ir tiesiog vaikščioti ar lengvai pabėgioti, bet kuo greičiau bėgsite, tuo daugiau kalorijų sudeginsite. Greičiausiai kalorijas degina bėgimas 12 km/val. tempu, o bėgioti lauke ar gamtoje juk kur kas linksmiau nei ant takelio sporto klube, ar ne?

Tenisas. Per 1 val. sudeginate 600-900 kcal
Jei turite kelių ar čiurnų problemų, teniso žaisti nepatariame, tačiau visiems kitiems tenisas – puiki mankšta. Net ir pradedantys teniso žaidėjai stiprina pečius, alkūnes, klubus.

Futbolas. Per 1 val. sudeginate 900-1400 kcal
Šiais laikais esama nemažai futbolo mėgėjų lygų, tad nebūtina žaisti profesionaliai, kad pajustumėte šio sporto teikiamą naudą.

Lipimas laiptais. Per 1 val. sudeginate 650-900 kcal
Lipkite laiptais – lipdami laiptais stiprinate viso kūno raumenis.

Ledo ritulys. Per 1 val. sudeginate 650-900 kcal
Lietuvoje gal ir trūksta ledo arenų, tačiau kartais galima išsiruošti į jau stovinčias arenas ir ten sužaisti ledo ritulio rungtynes. Jau čiuoždami ledu mankštinate kūną, o atlikdami ledo ritulio judesius, dar labiau stiprinate visus raumenis.

Kovos menai. Per 1 val. sudeginate 700-1100 kcal

Užsiimdami karatė, dziudo ar kita kovos meno rūšimi, būsite priversti greitai judėti, bet atminkite, kad gautų kovos menų įgūdžių neprivalote panaudoti kasdienybėje.

Šokinėjimas per virvutę. Per 1 val. sudeginate 700-1100 kcal

Sportininkai šokinėja per virvutę norėdami apšilti prieš laukiančias sporto varžybas, o jūs pašokinėkite bent kelias minutes ir pamatysite, kad tai ir puiki, paprasta, bet efektyvi mankšta. Šokinėdami per virvutę ne tik stiprinate viso kūno raumenis, bet ir gerinate koordinaciją. Pažengusieji gali keisti šokinėjimo greitį, kryptis ir t.t.

Pasivaikščiojimas. Per 1 val. nuo 90 kcal

Tai tikriausiai daugelio per karantiną atrastas užsiėmimas. Pradėkite nuo mažesnių distancijų ir stenkitės pasivaikščiojimą paversti natūraliu įpročiu. Ar nueiti iki tolimesnės parduotuvės, ar po darbo prasieiti parke – viskas tik jūsų naudai. O sudeginamų kalorijų kiekis varijuos nuo ėjimo greičio ir nueito kelio. Ypatingai gerai prasivaikščioti bent pusvalandį prieš miegą.

O kur dar joga, sup’as, banglečių sportas – sąrašas begalinis! Svarbiausia atrasti tai, kas taptų Jūsų aistra ir skatintų bent dalį laisvalaikio praleisti aktyviai. Pasiduokite judėjimo bangai!