5 patarimai, kurie iš tikrųjų padės padailinti savo kūno linijas

Įvairios procedūros kūno linijų koregavimui šiuo metu itin populiarios, tačiau jas išbandantys kartais pamiršta esmines taisykles, nuo kurių priklauso gera savijauta ir džiuginantys rezultatai. Savo patirtimi dalijasi Karolina Stankutė, estetinės klinikos „Skinology“ įkūrėja, kuriai kūno linkių dailinimas – kasdienė misija.

Vanduo ir mityba

Turbūt ne vienas pastebėjote, kad kartais rytais atsikėlus juntamas sunkumas. Nors, rodos, ilgai miegota ir jokio vakarėlio nebūta. Taip greičiausiai nutiko dėl to, kad nepadėjote savo organizmui išsivalyti nuo toksinų, kurie skatina riebalų kaupimąsi. Pakankamas vandens vartojimas ne tik padės jaustis žvaliau, bet ir skatins kraujotaką bei limfos srautą.

„Kaip apskaičiuoti, kiek vandens reikia organizmui? Tai labai paprasta. Jei paros norma – 30 ml/1 kg kūno svorio, tai visiems žinoma taisyklė, kad reikia išgerti 2 litrus ar 8 stiklines per dieną, gali būti taikoma tik vidutinio svorio žmonėms (sveriantiems apie 70 kg). Sveriant daugiau reikėtų atrasti laiko atsigaivinti vandeniu kiek dažniau. Dažnas sako, kad nejaučia poreikio, bet organizmą galima apgauti ir pripratinti. Pirma gudrybė – jei jaučiate alkį – išgerkite vandens, antroji – jei gerti visai nesinori, organizmą galima aprūpinti skysčiais suvalgius sriubos lėkštę, užkandus šviežių vaisių ar daržovių – juose taip pat yra gausu vandens. O jei valgysite daug kiaulienos, kito riebaus ar greitojo maisto, nesilaikysite režimo – tikrai nepavyks pasiekti norimų rezultatų“, – pasakoja estetikos specialistė Karolina Stankutė.

Mažinti streso lygį

Pasak japonų, tikroji sveikata prasideda žmogaus galvoje. Toli žvelgti nereikia – ir savo aplinkoje galime matyti, kad pozityviau mąstantys žmonės, net ir sudėtingose situacijose, geba išlaikyti vidinį balansą. Visgi priežastis labai paprasta – teigiamos mintys padeda formuotis hormonams, kurie sveikatinamai veikia mūsų organizmą.

„Kas vyksta nuolat patiriant stresą? Streso metu nervų sistema slopina kraujo tekėjimą virškinimo sistemoje, sulėtėja virškinimas, dėl to parasimpatinė sistema išsijungia, o įsijungia simpatinė. Kas gali nutikti? Paprastai tariant, gali ne tik atsirasti virškinamojo trakto ligų, bet organizmas lėčiau skaidys įvairius junginius ir ims kauptis riebalai. Dėl to vertėtų atrasti veiklą, kuri bent kelioms valandoms padėtų atitrūkti nuo darbinių minčių – papildomi užsiėmimai, sportas, bendravimas su artimaisiais. Kaip sakoma – darbas atgal nemylės, o sugadintos sveikatos jau nesusigrąžinsi“, – rūpintis savimi skatina K. Stankutė.

Miego režimas

Suaugusiam žmogui būtina per parą miegoti bent 7-8 valandas. Kodėl? Miego trūkumas gali pabloginti jūsų protinio darbo rezultatus, padidėja tikimybė susirgti įvairiomis uždegiminėmis, širdies ligomis, gali susilpnėti imuninė sistema, išsibalansuoti hormonų veikla ir, deja, bet galite priaugti ir svorio.

„Pagerinti savo miego kokybę pakanka pasitelkti labai paprastas taisykles. Kiekvieną dieną reikėtų keltis ir gultis tuo pačiu laiku. Vertėtų vengti įpročio miegoti dieną. Prieš miegą negerkite kofeino turinčių gėrimų, taip pat ir alkoholio – jis sutrikdys gilų miegą. Ir kad miegas taptų švente susikurkite kokį ritualą – prieš miegą paskaitykite knygą, padėkokite už nutikusius gerus dalykus, aptarkite dienos įvykius su artimaisiais“, – patarimais dalijasi grožio ekspertė.

Laikas sportui

Aktyvi fizinė veikla turi daug privalumų: geresnė savijauta, nuotaika, miego kokybė, seksualinis gyvenimas, padidėjęs energijos kiekis, mažesnė ligų tikimybė ir kas be ko – svorio kontroliavimas. Pagal tai, koks jūsų tikslas, reikia pasirinkti tam tikro intensyvumo treniruotes. Bet, jei dabar iš tikrųjų yra įtemptas ar tam nepalankus metas, ieškokite alternatyvų – kur galima, eikite pėsčiomis, lipkite laiptais, namų ruošos darbus stenkitės atlikti kiek greičiau.

Specialios procedūros

Tik laikantis daugumos iš išvardintų punktų galima tikėtis džiuginančių rezultatų pasitelkus įvairias papildomas procedūras. Bet ir jas renkantis reikia būti atidiems, kad pakliūtumėte į profesionalų rankas. Estetikos specialistė Karolina Stankutė pataria išbandyti LPG technologiją – itin žinomą pasaulyje, tačiau dar gan naują Lietuvoje.

„Šių procedūrų metu natūraliu būdu šalinami nereikalingi kūno riebalai, lyginamas celiulitas, aktyvinamas endogeninis kolagenas, elastinas, hialurono rūgštis – taip tvirtinama kūno bei veido oda“, – apie inovatyvią technoligiją papasakojo grožio specialistė.