Patarimai, padėsiantys tinkamai rūpintis oda žiemą

Atėjus žiemai jūsų oda išsausės, trūkinės ar net lupsis – nieko malonaus, ar ne? Vis dėlto, yra būdų, kaip galite apsaugoti odą šaltuoju metu laikotarpiu:

Denkite odą – nuo galvos iki kojų pirštų galiukų

Dažnas natūraliai norime daug prisirengti, bet žiemą renkitės protingai, apsaugokite visą odą – mūvėkite pirštines; jei gyvenate ten, kur sninga, labiausiai tiks atsparios vandeniui. Ant kaklo užsivyniokite šaliką, juo pridenkite krūtinę ten, kur nedengia paltas ar striukė. Užsimaukšlinkite kepurę – nuo šalčio ir vėjo apsaugosime ne tik ausis, bet ir plaukus.

Galvos netrinkite kasdien

Neretai einame į dušą kasdien ir galvą trenkame kasdien, bet nebedarykite to – dažnai plaudami galvą šampūnu išplaunate ir drėkinančius, natūralius, galvos odai reikalingus aliejus. Jei anksčiau galvą trinkdavote kasdien ar kone kasdien, pradėję tą daryti rečiau, galite pastebėti, kad plaukai gamins daugiau aliejų, tad greičiau ir susiriebaluos. Nesijaudinkite, netruksite pamatyti, kad galvos oda priprato prie naujos tvarkos ir galvos odos aliejų gamyba normalizuosis.

Trinkdami galvą saugokite plaukus

Jau pamažu įprantame, kad atėjus šaltajam periodui, reikia drėkinti odą, bet plaukus dar dažnai pamirštame. Žiemą plaukai sausėja, todėl gali imti lūžinėti, tad tuo metu rinkimės stipriau drėkinantį  šampūną nei įprastai naudojame, o jei šaltis ir vėjas plaukams jau pakenkė, ieškokite atitinkamų pagalbos priemonių: specialių šampūnų, aliejų ar kt.

Stipriau drėkinkite odą

Žiemos mėnesiais oda greitai išsausėja, be to, gamina ir mažiau natūralių aliejų. Naudokite riebesnį drėkinamąjį kremą – pradėję naudoti naujus produktus, galime pastebėti, kad odos būklė iš pradžių pablogėja, bet po kurio laiko oda tikrai prisitaikys, tad neskubėkite. Odą drėkinkite vos išėję iš dušo, kad drėgmę išlaikytumėte kuo ilgiau, bet prieš eidami miegoti kremą nusiplaukite šiltu vandeniu, kad oda galėtų ir pakvėpuoti.

Saugokite odą nuo saulės

Ką, žiemą saugoti nuo saulės? Kas tepasi kremu nuo saulės, o tada rengiasi paltu? Jūs turėtumėte! Gal žiemą saulė ir nešildo taip, kaip vasarą, bet vistiek yra tokia pat pavojinga, iš tiesų, pro ledą ir sniegą prasiskverbusi saulė gali būti net dar pavojingesnė. Kremu pasitepkite likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką, kad šis įsigertų ir neliptų prie drabužių. Nepamirškite pasitepti iš naujo, jei saulėtą dieną lauke būsite ilgai.

Nepamirškite rankų kremo

Rankas naudojame pastoviai, bet lengva pamiršti, kad jos reikalauja daugiausiai priežiūros. Neretai prisimename, kad pamiršome rankas tik tada, kai rankų oda ima skilinėti ar luptis. Rytais ir vakarais tepkite rankas stipriai drėkinančiu rankų kremu, o dieną kaskart nusiplovus rankas patepkite jas kremu, jei tik jaučiate, kad oda pradeda sausėti. Jei nenorite ištepti kompiuterio klaviatūros ar kitų paviršių, paieškokite neriebaus kremo.

Saugokime lūpas

Tik pradėjus trūkinėti lūpoms suvokiame, kaip dažnai jas aplaižome! Tepkite lūpas drėkinančiu  lūpų balzamu keliskart per dieną, visada turėkite jo su savimi. Jei lauke itin šalta, patepkite lūpas lūpų balzamu ir ant viršaus užtepkite dar ir vazelino sluoksnį.

Neperkaiskite

Kai mums šalta, norime, kad būtų karšta – juk normalu, ar ne? O kas galėjo pagalvoti, kad mums tai gali ir pakenkti? Staigiai ir smarkiai pasikeitusi oro temperatūra dar labiau išsausins odą, tad stenkitės sušilti, bet neperkaisti. Oro drėkintuvas padės sudrėkinti orą. Atminkite, jog visa tai galioja ir maudantis duše, tad maudykitės šiltame, bet ne karštame duše – karštas vanduo tik suerzins odą ir dar labiau ją išsausins.

Jei drabužiai sušlapo, persirenkime

Jei tik galite, pirkite tik vandeniui atsparius drabužius – pirštines, batus ar paltą. Drabužiams sušlapus, persirenkite sausais, šiltais drabužiais – šlapi drabužiai erzina odą, kelia niežulį.

Gerkite užtektinai vandens

Žiemą taip ir norisi gurkšnoti karštą kavą ar kakavą, bet atėjus šaltajam etapui, svarbu ir gerti užtektinai vandens, vengti organizmo skysčių balansą sujaukiančio alkoholio. Pasistenkite per dieną išgerti bent rekomenduojamas  8 stiklines  vandens – už tai jums padėkos ne tik organizmas, bet ir oda. Gerdami pakankamai vandens džiaugsitės sveika oda, o nepamiršdami tinkamai odos drėkinti, grožėsitės taip puikiai atrodančia oda, kad net pamiršite apie už lango tvyrantį šaltį!